Ferulac Peel to najnowszej generacji peeling odmładzający wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć maksymalne rezultaty – skóra wygląda na wyraźnie młodszą, gładszą, jaśniejszą, bez przebarwień i drobnych zmarszczek!

 

Działanie:

 

anti-aging

antyoksydacyjne – redukcja wolnych rodników siejących spustoszenie w naszym organizmie…

stymuluje naturalną regenerację skóry

przywraca jej naturalny koloryt

zwiększenie poziomu ceramidów – działa nawilżająco

poprawa obronnej funkcji skóry

zapobiega utracie wody przez skórę

stymuluje produkcję nowych komórek

dodaje skórze blasku

 

Efekt:

 

efekt anti-aging – redukcja zmarszczek

poprawa gęstości skóry

efekt depigmentacyjny – zmniejszenie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry

redukcja porów, trądziku

spłycenie blizn, w tym potrądzikowych

skóra gładka, odświeżona, pełna blasku

 

Już po pierwszym zabiegu można zobaczyć efekt: skóra jest gładka, przebarwienia wyraźnie się zmniejszają (piegi, przebarwienia po słoneczne  melasma), koloryt skóry wyrównuje, a nierówności zostają zredukowane.

Dla uzyskania optymalnych, trwałych efektów, kuracja powinna obejmować 6-8 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Ilość zabiegów i cała kuracja ustalane są zawsze indywidualnie dla każdego, podczas dokładnego wywiadu.

Jest to najlepszy dostępny w tej chwili na rynku peeling działający tak wszechstronnie, a jednocześnie tak dokładnie trafiający w konkretny problem skóry. Polecany w szczególności dla osób, które nie mogły dotychczas skorzystać z terapii peelingami medycznymi, ponieważ jest to bardzo łagodny zabieg, nie powodujący efektów ubocznych i dyskomfortu.

 

 

 

Dlaczego:

 

Kwas ferulowy charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie a także wzmacnia działanie witamin C i E. Daje ochronę skóry przed promieniowaniem UVB i UVA i w ten sposób minimalizuje uszkodzenia wywołane przez słońce i chroni DNA komórkowe. Kontroluje aktywność tyrozynazy przeciwdziałając powstawaniu przebarwień i rozjaśniając istniejące. Ponadto, posiada działanie proapoptotyczne na komórki rakowe.

Floretyna wzmacnia penetrację składników aktywnych przylegając do powierzchni lipidów i zmienia potencjał dwubiegunowy dwuwarstw lipidowych. Hamuje aktywność elastazy, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastycznych. Ponadto, posiada właściwości antyoksydacyjne.

W pilingach Ferulac Peel została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Nośnik ten stanowią wysokiej jakości liposomy – niezwykle małe pęcherzyki jednowarstwowe o rozmiarze (50-200 nm). Do ich wnętrza wprowadzone zostały składniki aktywne. Liposomy bardzo łatwo łączą się z błoną komórkową wbudowując się w nią, dzięki czemu składniki aktywne wprowadzane są bezpośrednio do komórki (działamy na poziomie komórkowym skóry właściwej, dlatego można było zastosować w tym peelingu mniejsze jego stężenie!). Dodatkowo liposom sam w sobie naprawia uszkodzony naskórek i poprawia funkcje skóry, łagodzi obrzęki, działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie.

 

Zastosowanie liposomów w pilingu Ferulac Peel Classic i Ferulac Peel Plus umożliwia:

 

zwiększenie transportu substancji aktywnych w najbardziej selektywny sposób

stopniowe i długotrwałe wydzielanie substancji aktywnych

ochronę zawartych w nich substancji aktywnych, zapewnia ich większą stabilność

dzięki zdolności stopniowego uwalniania substancji aktywnych i skutecznego ich wchłaniania, wystarczy niewielka ilość preparatu, co znacznie redukuje ryzyko pojawienia się szkodliwych skutków ubocznych

Peeling medyczny Ferulac Peel jest bezpieczny, nie powoduje nieprzyjemnych odczuć, podrażnień, pieczenia, swędzenia i dyskomfortu, można stosować go cały rok, jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i – co najważniejsze – można stosować go również podczas terapii retinoidami!