Właściwości kwasu migdałowego:

 

Mandelac jest linią produktów z zawartością kwasu migdałowego, zalecaną głównie do skór z nietolerancją innych alfa-hydroksykwasów (AHA).

Kwas migdałowy, znany także jako2-fenylo-2-hydroksyoctowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału.

Zwyczajowo stosowany jest do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielowatego oraz w celu przygotowania skóry w zabiegach laserem frakcyjnym.

Odpowiedni dla skóry wrażliwej gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze a więc penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia.

 

Duża zdolność przebudowy skóry:

Kwas migdałowy posiada pKa 3.41 i dlatego jego zdolność zwiększania syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej jest większa niż w innych AHA, jak np kwasu glikolowego (pKa = 3.83)

Działanie rozjaśniające:

Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulgają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach melasma ulega złagodzeniu o 50% po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%. Nie zaobserwowano przypadków przebarwień pozapalnych i pacjentów o ciemnym fototypie.

Działanie seboregulujące, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne:

Pod względem chemicznym, kwas migdałowy posiada strukturę identyczną do innych antybiotyków o szerokim spektrum działania.

Kontroluje i normalizuje ilosć tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje P. acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym.

Przygotowanie skóry za pomocą kwasu migdałowego na 2-4 tygodnie przed i po realizowanym zabiegu laserem frakcyjnym przeciwdziała występowaniu infekcji bakterii gram ujemnych.

 

 

 

Mandelac żel

Wskazania: skóra z oznakami starzenia, niejednolita pigmentacja i plamy (starcze, ciążowe, przyjmowanie antykoncepcji doustnej).

Skład:

– 40% kwas migdałowy